Jak Wybrać Wygodny Fotel?

wygodny fotel

Jaki wygodny fotel wypoczynkowy do pokoju dziennego?

Jesień to pora roku kiedy chętniej zostajemy w domu w wygodnym fotelu z filiżanką aromatycznej herbaty i ulubioną książką. Ładny fotel obroni się w każdym salonie. Jak wybrać wygodny fotel kominkowy do siedzenia, idealny do naszego pokoju dziennego, w którym będziemy mogli się relaksować i wypoczywać w długie wieczory? Oto kilka zagadnień, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze idealnego fotela dla nas.

wygodny fotel
Wygodny fotel wypoczynkowy

 

Ładny Fotel do Salonu

Pierwsza rzecz, na jaką zwracamy uwagę to oczywiście wygląd oraz rozmiar. Wybrany mebel musi nam się podobać, ale najważniejszy jest komfort wypoczynku. Wygodny fotel do siedzenia powinien być odpowiednio dostosowany do naszej sylwetki, dobrze wyprofilowany. Bardzo ważne jest wysokie oparcie, które da dobre wsparcie dla całych pleców, karku i głowy, dzięki czemu nie mamy uczucia sztywności karku po dłuższym siedzeniu.

Kolejny istotny element to siedzisko. Powinno być na tyle głębokie, by podpierać udo na całej długości. Musi być również odpowiednio wysokie tak, aby można było wstawać bez trudu. Zwróćmy uwagę na podłokietniki, ich wysokość i szerokość mają wpływ na komfort wypoczynku.

Równie ważną rzeczą jest wypełnienie, czyli to, co fotel ma w środku. Najlepiej jeśli oprócz dobrej, wysokoelastycznej pianki są także sprężyny. Odczuwalna twardość czy miękkość to sprawa indywidualna, dlatego musimy na takim fotelu usiąść i sprawdzić czy jest dla nas odpowiedni. Nasz ładny fotel oprócz wyglądu, musi przede wszystkim być wygodny.

Kiedy wiemy już czym się kierować przy wyborze fotela do pokoju dziennego, możemy zacząć przeglądać dostępne modele, a jest w czym wybierać.

Fotele Uszaki, czyli fotele kominkowe.

Fotel kominkowy, inaczej Fotel Uszak, ma wysokie oparcie z charakterystycznymi uszami. Takie oparcie daje dobre podparcie naszym plecom. Idealnie sprawdzą się jako wygodny fotel dla czytelników, telemaniaków jak również amatorów krótkich drzemek. Są wygodne, efektowne, pięknie prezentują się we wnętrzach salonów i pasują do wielu stylów. Bardzo często do foteli kominkowych producenci oferują podnóżki, które pozwalają wyprostować nogi oraz położyć je na miękkiej tkaninie, co zwiększa komfort wypoczynku i relaksu.

Nasz faworyt w tej grupie to fotel kominkowy WING od Wajnert Meble.

Dzięki swojej budowie, czyli wysokiemu oparciu i miękkości siedziska gwarantuje niezwykły komfort oraz sprawia, że czujemy się nim otuleni. W opcji do wyboru wyboru są dwa podnóżki: okrągły lub kwadratowy.

Fotele z Funkcją Relaks

Bardzo dobrym wyborem jest fotel z funkcją relaks.

Jest to mechanizm montowany w fotelach, który pozwala na odchylenie oparcia oraz wysunięcie podnóżka i dzięki temu komfort wypoczynku jest dużo wyższy. Możemy zająć dowolną pozycję – półsiedzącą lub półleżącą. Sterowanie takim mechanizmem może być ręczne lub elektryczne. Przy mechanizmie ręcznym, kiedy chcemy rozłożyć fotel  pociągamy za dźwignię zamontowaną w boku mebla, natomiast przy elektrycznym naciskamy odpowiedni guzik. Bardzo często fotele z funkcją relaks umieszczone są na obrotowej platformie, dzięki której fotel dodatkowo może się obracać wokół własnej osi.

Polecamy Fotel Bird – Fotel z Funkcją Relaks od Wajnert Meble

Wyjątkowo miękki fotel z wypełnieniem z pianki wysokoelastycznej i sprężyny falistej w siedzisku. Wysokie oparcie, wysuwany podnóżek oraz obrotowa platforma gwarantują, że nawet dłuższe siedzenie będzie, mimo wszystko wygodne.

Fotele z Ruchomymi Zagłówkami

Zaletą mebli z ruchomymi zagłówkami jest możliwość połączenia wyglądu mebla z jego komfortem, ponieważ nie do każdego wnętrza pasują przecież wysokie fotele.  Taki mebel wypoczynkowy możemy dopasować do naszych indywidualnych potrzeb. Ruchomy, regulowany zagłówek, znajduje się  na oparciu mebla, a jego ustawienie możemy dostosować do pozycji, w jakiej chcemy wypoczywać. Zagłówek posiada kilkustopniową regulację.  Takie zagłówki sprawdzą się nie tylko, wtedy gdy oglądamy telewizję, czytamy książkę czy pijemy kawę, ale również podczas pracy, kiedy korzystamy z laptopa trzymając go na kolanach i potrzebujemy dodatkowego podparcia dla karku i głowy. Taki wygodny fotel możemy kupić razem z pasującą do niego pufą, która będzie pełnić rolę podnóżka i zapewni relaks naszym nogom oraz podniesie całkowity komfort wypoczynku.

Nasza propozycja to Fotel HAMPTON – Wajnert Meble

Komfortowa klasyka stylu – piękny, solidny, wygodny, ale widać i czuć, że jest w nim coś więcej. To ”coś” pozwala się odprężyć i oddać ulubionym relaksującym czynnościom.

wygodny fotel wypoczynkowy

 

Jeśli chcemy, aby nasz wygodny fotel posłużył nam jak najdłużej, dobrze się prezentował w naszym wnętrzu, podkreślił jego charakter, musimy wybrać odpowiednią tkaninę obiciową. Mamy do wyboru różne rodzaje tkanin w ogromnej palecie kolorów,  o dodatkowych  właściwościach.  Jest to bardzo szeroki i ważny temat dlatego poświęcimy mu osobny artykuł. Wszystko zależy od tego kto i jak będzie korzystał z mebla – my sami, czy może na spółkę z dziećmi lub zwierzakami. W jakim pomieszczeniu będzie stał – pokój dzienny, sypialnia, gabinet?

Gdzie Kupić Wygodny Fotel?

Watro znaleźć miejsce w naszym domu dla mebla, jakim jest wygodny fotel wypoczynkowy. Nawet najbardziej ponure jesienne wieczory mogą okazać się przyjemne jeśli spędzimy je w wygodnym, miękkim fotelu pod ciepłym kocem z ulubioną lekturą w ręku.

Na naszej stronie wszystkie opisane rodzaje foteli w różnych stylach i atrakcyjnych cenach.