Łóżka z Materacem

łóżka z materacem

Jakie łóżko z materacem wybrać, aby było odpowiednie?

Sypialnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w naszych domach. Nasz azyl, w którym odpoczywamy po ciężkim dniu, nabieramy sił przed kolejnymi wyzwaniami. Podczas gdy urządzamy sypialnię, zdecydowanie częściej skupiamy się na wyborze łóżka niż materaca. Z łóżkiem jest łatwiej, wiemy co nam się podoba i co pasuje do naszej sypialni. Jednak na jakość naszego snu zdecydowanie większy wpływ ma materac niż łóżko. Stąd pytanie, czy jak zabrać się do kupna łóżka z materacem?

Jaki materac wybrać?

Wybór odpowiedniego materaca może okazać się niezwykle trudny. Oferta materacy jest przebogata. Jak wiadomo im większy wybór tym trudniej wybrać. Możemy ułatwić sobie to zadanie i wybrać gotowy komplet – łóżko z materacem. Producenci bardzo często oferują takie gotowe zestawy. Musimy jedynie zwrócić uwagę jakiego rodzaju jest to materac? Czy jest on odpowiedniej budowy i twardości?

Jak dobrać materac?

Dobrze jeśli jest to materac kieszeniowy, który jest zbudowany ze sprężyn umieszczonych w specjalnych kieszonkach, zapewniającym im niezależna pracę. Między warstwami pianki wysoko elastycznej powinien być umieszczony wkład sprężynowy. Jeżeli preferujemy spanie na twardszym podłożu wybierzmy łóżko z materacem o twardości H3. Dostępne są również łóżka z materacem średnio-twardym H2.

Jaki materac wybrać do spania?

Łóżko jest podstawowym meblem w tej przestrzeni. Przede wszystkim musi być wygodne. Bardzo ważny jest jego wymiar. Nie chodzi tylko o to aby się zmieściło. Musi być odpowiednio długie i szerokie, tak aby nic nas nie ograniczało w przyjęciu wygodnej pozycji.

Jaki materac wybrać do sypialni?

Obecnie najbardziej popularne są łóżka tapicerowane. Kojarzą się z wysokim komfortem i wyglądają luksusowo. Łóżka tapicerowane znajdziemy we wszystkich wymiarach: 120×200, 140×200, 160×200, 180×200, a nawet 200×200. Do wyboru mamy łóżka z materacem oraz w wersji z materacem i pojemnikiem.

Łóżko z Materacem 160×200

Dużą zaletą łóżek tapicerowanych jest ich dostępność w różnych tkaninach i kolorach. Od stonowanych beży i modnych szarości przez pastele do intensywniejszych barw. Wybór zależy od nas i klimatu w jakim chcemy zaaranżować naszą sypialnię . Jeśli lubimy styl glamour wybierzmy tak modną ostatnio tkaninę welurową. Wnętrze nabierze elegancji dzięki łóżku w tak aksamitnej tkaninie. Ponad to welur jest bardzo miękki, przyjemny w dotyku i trwały.

Łóżka do Sypialni z Materacem

Równie dobrze na łóżkach tapicerowanych sprawdzają się tkaniny szenilowe. Są mięsiste i grube, maja nierówną powierzchnię, która pięknie pracuje w świetle, bardzo dobrze układają się na meblu. Przyjemnie oprzeć się o wezgłowie wykonane w takiej tkaninie.
Gdy nie lubimy cieniujących tkanin możemy zdecydować się na tak zwane plecionki. Tkaniny te charakteryzują się wyraźnym splotem, może on być drobniejszy lub grubszy. Są trochę sztywniejsze i mniej gładkie. Dobrze prezentują się na prostych łóżkach z geometrycznymi pikowaniami.

Łóżko z materacem
Łóżko AMBER

Jaki materac 160×200?

W każdej sypialni przyda się jak najwięcej miejsca do przechowywania, dlatego jeśli nie mamy miejsca na dużą pojemną szafę rozważmy wybór łóżka z materacem i pojemnikiem. Te występują we wszystkich wymiarach:

Wielkość pojemnika odpowiada wielkości materaca, więc dysponujemy dodatkową dużą powierzchnią, w której możemy przechowywać koce, zapasowe kołdry, walizki, a latem zimowe kurtki.

Łóżko z materacem
Łóżko VENTO

Łóżko do Sypialni 140×200 z Pojemnikiem i Materacem

Łóżka z materacami są to przede wszystkim łóżka kontynentalne, a także nazywane hotelowymi. Kojarzone są z luksusem, wyglądają niesamowicie komfortowo. Zbudowane są z kilku warstw co powoduje wysoką powierzchnię spania. Bazą takiego łóżka jest tzw. box na ramie drewnianej ze sprężyn bonelowych. Na nim znajduje się materac kieszeniowy, a na nim topper – przekładka (materac nawierzchniowy). Toppery mogą być różnej grubości oraz z różnym wkładem, np. lateksowym lub z pianki wysoko-elastycznej, czy też termo-elastycznej. Materac kieszeniowy ma boki obszyte tkaniną obiciową. Znacząco wpływa to na walory wizualne, dlatego łóżka z materacem kontynentalne wyglądają bardzo dostojnie i luksusowo. Wysokość funkcji spania ma także duży wpływ ma na to – jest dużo wyższa niż w tradycyjnych łóżkach, waha się od 50 cm do 70 cm.

Łóżka Kontynentalne z Materacem

Kolejną zaletą łóżek kontynentalnych jest ich wymiar zewnętrzny. Pomimo tego, że wyglądają monumentalnie ich szerokość równa się szerokości materaca. Czasami zdarza się, że są szersze w zagłówku, w zależności od wybranego modelu. Wysokość zagłówka też bywa różna. Najczęściej jest dość wysoki aby łóżko z materacem prezentowało się proporcjonalnie. Pamiętamy, że tego typu łóżka potrzebują odpowiednie przestrzeni aby mogły prezentować się efektownie. Jeśli nasza sypialnia jest niewielka, łóżko kontynentalne może ją przytłoczyć, zdominować. Jeśli pomimo niewielkiej przestrzeni decydujemy się na łóżko kontynentalne, wybierzmy model o delikatniejszym zagłówku i na nóżkach. Wyższe nogi nadają meblowi lekkości.

Łóżko 160×200 z Materacem

Łóżka kontynentalne dostępne są również w wersji z pojemnikiem i najczęściej są to dwa oddzielne pojemniki otwierane od boków łóżka. Powierzchnię spania stanowią wówczas dwa oddzielne materace.

Łóżko kontynentalne z materacem
Łóżko kontynentalne DIEGO

Wybór łóżka kontynentalnego pozwala na zaaranżowanie naszej sypialni w dowolnym stylu. Oprócz modeli przypominających królewskie łoża znajdziemy łóżka kontynentalne w ponadczasowym klasycznym wydaniu, a także bardzo nowoczesne.

Łóżka z Materacem

Bardzo popularne są obecnie modele na nóżkach. Pamiętajmy jednak o tym, że takie rozwiązanie ma zdecydowany wpływ na głębokość pojemnika. Dotyczy to zarówno łózek kontynentalnych jak również tapicerowanych łóżek z materacem i pojemnikiem. Jeśli zależy nam na większej powierzchni do przechowywania wybierzmy model na niskich nogach lub bez.

Bez względu na to, w jakim stylu urządzamy naszą sypialnię, na pewno znajdziemy odpowiednie łózko z materacem. Wybór jest ogromny.