Łóżko Tapicerowane Do Sypialni – 5 powodów

Łoże Tapicerowane Koło

5 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ ŁÓŻKO TAPICEROWANE DO SYPIALNI

Sypialnia to miejsce, w którym witamy i żegnamy każdy dzień. Powinna być przytulna i klimatyczna, jednak bardzo często traktujemy ją po macoszemu. Podczas urządzania mieszkania skupiamy się głównie na pomieszczeniach reprezentacyjnych, jak pokój dzienny czy jadalnia oraz na kuchni i łazience, bo tu też zaglądają goście. Sypialnia ląduje na końcu tej listy, a to duży błąd. To nasz prywatny azyl, strefa relaksu, wyciszenia i regeneracji. Spędzamy tu 1/3 naszego życia więc warto poświęcić jej więcej uwagi i temu, co jest w jej centrum, czyli łóżko tapicerowane do sypialni.

ŁÓŻKO TAPICEROWANE DO SYPIALNI

Aby uatrakcyjnić i odświeżyć naszą sypialnię wystarczy wymienić jeden najważniejszy mebel w sypialni – łóżko. Jeśli zdecydujemy się na łóżko tapicerowane do sypialni nie musimy przeprowadzać całkowitej rewolucji i wyrzucać wszystkich mebli z sypialni, taki wybór daje nam szereg możliwości. Możemy dopasować je bez trudu do pozostałych mebli, bo znajdziemy łózka tapicerowane do sypialni w najróżniejszych stylach.

1. Wymiar Łóżka Tapicerowanego

Od tego zaczynamy. Jak duże łóżko zmieści się do naszej sypialni. Musimy pamiętać, że najczęściej podawane wymiary 160 x 200 cm czy 180 x 200 to są wymiary materaca pasującego do danego łóżka, natomiast wymiary zewnętrzne łóżek tapicerowanych pod ten sam materac mogą się znacznie różnić. Wszystko zależy od kształtu i szerokości boków, grubości zagłówka. Jeśli nasza sypialnia jest niewielka warto wybrać łóżko z delikatnym wąskim brzegiem, które zajmie mniej powierzchni.

Dobrym rozwiązaniem są łóżka kontynentalne, gdzie szerokość łóżka jest równa szerokości materaca – łóżko tapicerowane do sypialni 140 x 200 ( np. łóżko kontynentalne GALAXY ). Gdy dysponujemy dużą przestrzenią możemy pozwolić sobie na masywniejsze łoże o wymiarze 180 x 200 cm z grubszymi brzegami (np. łóżko MILONGA).

2. Nieograniczony Wybór Kolorów

Ponieważ łóżka tapicerowane mają całą powierzchnię obitą tkaniną, mamy do wyboru całą paletę kolorów i różne rodzaje faktur. Jeśli chcemy ożywić naszą sypialnię wystarczy wybrać modną ostatnio butelkową zieleń lub granat. Jeśli lepiej czujemy się stonowanym otoczeniu wybierzmy beże, biele lub szarości. Przy spokojniejszym kolorze możemy sobie pozwolić na wybór tkaniny o ciekawej fakturze (np. tkanina AMARAL). Duże znaczenie mają pozostałe meble, które będą tłem dla naszego łóżka. I to jest główna zaleta łóżek tapicerowanych, że możemy je dopasować do tego czym już dysponujemy.

Łóżko Tapicerowane do Sypialni

3. Przytulność Tapicerowanego Łóżka

Zagłówek to punkt centralny naszego łóżka i kolejne morze możliwości. Prosty, gładki, pikowany, z ozdobnymi przeszyciami, w geometryczne wzory albo przypominający stylem królewskie łoża ( łóżko tapicerowane FLORES ). To on nadaje ton i odpowiada w głównej mierze za styl naszej sypialni. Nie stanowi jednak tylko oryginalnej dekoracji, może być również funkcjonalny. Jeśli lubimy poczytać przed snem idealny będzie wyższy, lekko wyprofilowany zagłówek dający dobre podparcie plecom i głowie (np. łoże MANHATTAN ). Ociepla wnętrze nie tylko wizualnie, chroni przed zimnem ciągnącym od ściany.

Jeżeli jesteśmy zwolennikami surowszego klimatu, bliższy jest nam styl loftowy możemy zdecydować się na łóżko z niskim prostym zagłówkiem albo na łóżko bez zagłówka.

4. Funkcjonalność Łoża Tapicerowanego

Ponieważ łóżko tapicerowane do sypialni zajmuje dużą część naszego sypialnianego metrażu dobrym wyborem łóżek tapicerowanych do sypialni są łóżka z pojemnikiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy dodatkową przestrzeń do przechowywania. W pojemniku możemy przechowywać nie tylko dodatkową pościel czy koce, ale np. latem zimowe kurtki. Łóżko tapicerowane do sypialni z pojemnikami najczęściej mają bardzo niskie nóżki aby przestrzeń pojemnika była maksymalnie głęboka (np. łóżko tapicerowane FLY ). Pojemnik może być otwierany od frontu łóżka lub z boku.

5. Zgrabne Nogi 😉

Najczęściej kupując łóżko tapicerowane do sypialni mamy w opcji do wyboru rodzaj nóg. Możemy zdecydować się na nóżki metalowe lub drewniane w dowolnym kolorze, pasującym do innych mebli czy wystroju sypialni. Wysokość nóżek waha się od 10 do 15 cm, co daje nam możliwość utrzymania w czystości przestrzeni pod łóżkiem. Wyższe nóżki nadają łóżkom tapicerowanym w sypialni lekkości. Mogą być również elementem dekoracyjnym (np. łóżko tapicerowane GLAME).

6. Łóżko Tapicerowane Do Sypialni

Łóżko tapicerowane do sypialni to nieograniczone możliwości. Warto rozważyć zakup takiego mebla bo jest nie tylko piękny ale również funkcjonalny. Pamiętajmy jednak, aby wybierając łóżko nie zapominać o jego sercu, czyli dobrym stelażu i odpowiednim materacu. To bardzo ważna kwestia, bo to te elementy zapewniają nam dobry, zdrowy sen. Ponieważ to ważny temat poświęcimy mu osobny artykuł.