Małe Narożniki do Małego Pokoju Dziennego

małe narożniki
tango narożnik wajnert

Narożnik to w ostatnim czasie najchętniej kupowany mebel wypoczynkowy. I nic w tym dziwnego, ponieważ rogówki posiadają wiele zalet. Idealnie sprawdzają się zarówno w dużych jak i małych pokojach dziennych. Bez problemu można znaleźć małe narożniki pasujące do dowolnego stylu aranżacji wnętrza. Podobnie w przypadku rozmiaru, znajdziemy odpowiedni zarówno do dużego, jak i małego pokoju dziennego.

Duże narożniki do salonu

Szczęśliwi posiadacze dużych salonów mają nieograniczony wybór kanap narożnych. Jeśli szukamy rogówki o dużych wymiarach zwróćmy uwagę na meble modułowe. Możemy je dowolnie konfigurować, rozbudowywać, dopasować idealnie do naszych potrzeb. Do dyspozycji mamy moduły z funkcją spania, pojemnikiem czy funkcją relaks. Nowoczesne narożniki mają elegancko wykończony tył. Dzięki temu, dysponując dużą przestrzenią, nie musimy ustawiać meble w rogu pokoju. Zgodnie z ostatnimi trendami, to nie ściany, a meble i dodatki wyznaczają przestrzeń, dzieląc ją na poszczególne funkcje. Duży narożnik postawiony w centralnej części pomieszczenia oddzieli strefę wypoczynkowo – telewizyjną od jadalnianej, czy kuchennej. Dobierając moduły narożnika możemy ustawić je tradycyjnie w literę L, lub wybrać duży rodzinny układ w kształcie U. Tworząc swój wymarzony narożnik pamiętajmy, że to na nim będzie toczyło się nasze codzienne życie rodzinne, dlatego tak ważne jest odpowiednie spersonalizowanie mebla.

Narożniki z ruchomymi zagłówkami

Większość nowoczesnych modeli wyposażone jest w ruchome zagłówki, które znacznie poprawiają komfort wypoczynku. Dostępne są również meble wypoczynkowe z regulowanymi oparciami, dzięki czemu możemy decydować o głębokości siedziska. Jeśli przykładowo oglądamy rodzinnie jakiś film, odsuwamy oparcia i możemy zająć wygodną pozycję półleżącą. Pijąc kawę z gośćmi wygodniej nam będzie na płytszym siedzisku z odpowiednim podparciem dla pleców. Jeżeli zależy nam na wysokim komforcie wypoczynku, możemy wybrać jeden lub dwa moduły z funkcją relaks. Po uruchomieniu mechanizmu oparcie się odchyla się i wysuwa się podnóżek. Dzięki temu możemy oglądać telewizję lub czytać książkę w pozycji półleżącej z wygodnie podpartymi nogami. W narożnikach modułowych najczęściej możemy również wybrać rodzaj boków, oraz nóg. Ostatnio producenci proponują również różne wypełnienia siedziska, np. ze sprężyn multipoket, lub pianki wysoko – elastycznej na sprężynie falistej.

małe narożniki

Kiedy już wybierzemy odpowiednią wielkość, formę i funkcjonalność mebla, pozostaje dobór odpowiedniej tkaniny. Ponieważ na naszą rogówkę będziemy dzielić z dziećmi, a może i zwierzętami, warto wybrać tkaninę o odpowiednich właściwościach. Dobrze, żeby była to tkanina łatwo czyszcząca i hydrofobowa – taka, która nie chłonie rozlanych płynów. Dzięki zastosowanej odpowiedniej technologii, nie musimy się martwić rozlaną kawą, sokiem, czy winem. W tkaninach łatwo czyszczących specjalne molekuły chronią przed trwałym wnikaniem zabrudzeń, a w efekcie przed powstawaniem plam. Jeżeli mamy zwierzaki, które też lubią wypoczywać na naszej rogówce postawmy na tkaninę odporną na zadrapania i wyciąganie nitek. Materiał, poza wymienionymi właściwościami, musi posiadać odpowiednie walory estetyczne. Narożnik musi pasować do stylu w jakim urządzony jest nasz salon.

hampton narożnik wajnert

Mały narożnik do małego pokoju dziennego

Wstawienie narożnika do małego pokoju dziennego to bardzo dobry pomysł. Kanapa narożna zajmie mniej miejsca niż sofa i dwa fotele. Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór małych narożników, naprawdę jest z czego wybierać. Małe narożniki też mogą być funkcjonalne – wyposażone w ruchome zagłówki, funkcję spania i pojemnik. Funkcje spania w narożnikach są zróżnicowane pod względem rozkładania. Warto zwrócić na to szczególna uwagę. Jeśli rogówka ma nam służyć również do codziennego spania, powinna się łatwo rozkładać, mieć dużą powierzchnię spania oraz pojemnik na pościel. Wszystkie te funkcje posiadają najczęściej narożniki z ruchomymi poduchami oparciowymi. Te mniejsze modele wyposażone są często nawet w dwa pojemniki.

Np.

Jeżeli kupujemy narożnik tylko do wypoczynku to skupmy się na walorach podnoszących jego komfort, jak ruchome zagłówki, czy funkcja relaks. Mniejsze narożniki są również w nie wyposażone – mniejszy nie znaczy mniej komfortowy.

Jeśli potrzebujesz dobrać również wygodny fotel wypoczynkowy do małego narożnika, sprawdź ten artykuł.

Małe narożniki

Małe narożniki dostępne są różnych stylach, więc bez problemu dopasujemy odpowiedni mebel do każdej aranżacji. Nowoczesne narożniki najczęściej mają wysokie nóżki, drewniane lub metalowe, które nadają lekkości i zdecydowanie ułatwiają sprzątanie. Producenci dostosowują wysokość nóżek tak, aby zmieścił się pod meblem robot sprzątający.

Nawet w niewielkich przestrzeniach, małe narożniki możemy wykorzystać do wyznaczenia stref. W pokojach z aneksem kuchennym, możemy narożnikiem oddzielić część wypoczynkową od kuchennej.

Odpowiednio dobrany narożnik nada niewielkiemu salonowi przytulności i jednocześnie powiększy go optycznie. Szczególnie jeśli wybierzemy obicie w jasnych, neutralnych kolorach. Większość tkanin tapicerskich dostępnych obecnie na rynku ma właściwości łatwo czyszczące i hydrofobowe. Pozwala to na utrzymanie nieskazitelnego wyglądu mebla nawet w jasnym obiciu.

Wybierając narożnik do niewielkiego salonu pamiętajmy, żeby wybrać taki o optymalnych wymiarach. Nie może przytłoczyć wnętrza, a jednocześnie musi zapewnić nam maksymalnie dużo miejsca do siedzenia. Musimy czuć się komfortowo spędzając czas przed telewizorem z rodziną, czy na rozmowach przy kawie z przyjaciółmi.

Narożniki to meble ponadczasowe, niezwykle funkcjonalne i eleganckie. Mogą zmienić nasz pokój dzienny w wytworny salon lub oazę błogiego relaksu. Stanowią przestrzeń do celebrowania każdej chwili w gronie ukochanych osób.

małe narożniki