Łóżka z Materacem

Łóżka z Materacem

Jednym z ważniejszych pomieszczeń w naszych domach jest sypialnia, a w niej łóżka z materacem. To tu odpoczywamy po ciężkim dniu. Jest naszą oazą wytchnienia i relaksu.

Łóżko 140×200 z materacem

Bez wątpienia najważniejszym elementem w sypialni jest łóżko. Powinno być odpowiednio długie i szerokie, tak aby nic nas nie ograniczało w przyjęciu wygodnej pozycji. Obecnie największą popularnością cieszą się łóżka tapicerowane. Wyglądają bardzo luksusowo i kojarzą się z wysokim komfortem. Dostępne są we wszystkich wymiarach: 120 x 200, 140 x 200, 160 x 200, 180 x 200. Mogą być w komplecie z materacem oraz w wersji z pojemnikiem.

Łóżko tapicerowane z materacem

Decydując się na łóżko tapicerowane mamy do wyboru szeroki wybór tkanin dostępnych w bogatej palecie kolorów. Od stonowanych beży i modnych szarości przez pastele do intensywniejszych barw. Wszystko zależy od tego w jakim stylu chcemy zaaranżować naszą sypialnię. Jeśli lubimy styl glamour idealnym wyborem będzie welur. Łóżko w takiej aksamitnej tkaninie nada wnętrzu elegancji. Ponad to welur jest bardzo miękki, przyjemny w dotyku i trwały.

Równie dobrze na łóżkach tapicerowanych sprawdzają się tkaniny szenilowe. Są mięsiste i grube, maja nierówną powierzchnię, pięknie układają się na meblu.

Dobrym wyborem mogą okazać się plecionki. Charakteryzują się wyraźnym splotem, może on być drobniejszy lub grubszy. Pamiętajmy, że w plecionkach lepiej prezentują się prostsze modele.

Łóżko z materacem 140×200

Urządzając sypialnię zdecydowanie bardziej skupiamy się na wyborze łóżka niż materaca. Z łóżkiem jest łatwiej, wiemy co nam się podoba i co pasuje do naszej sypialni. Na komfort snu zdecydowanie większy wpływ ma materac niż łóżko. Jednak wybór odpowiedniego materaca może okazać się niezwykle trudny.

Łóżka do sypialni z materacem

Szukając odpowiedniego materaca możemy się pogubić, bo oferta jest przebogata. Jak wiadomo im większy wybór tym trudniej się na coś zdecydować. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakup gotowego kompletu – łóżka z materacem. Producenci bardzo często oferują gotowe zestawy. Musimy jedynie zwrócić uwagę jakiego rodzaju jest to materac, czy ma odpowiednią budowę i jakiej jest twardości. Dobrze jeśli jest to materac kieszeniowy, zbudowany ze sprężyn umieszczonych w specjalnych kieszonkach, zapewniającym im niezależna pracę. Wkład sprężynowy powinien być umieszczony między warstwami pianki wysoko elastycznej. Jeśli lubimy spać na twardszym podłożu wybierzmy łóżko z materacem o twardości H3. Dostępne są również łóżka z materacem średnio-twardym.

Łóżko z materacem 160×200

Na pewno w każdej sypialni przyda się jak najwięcej miejsca do przechowywania. Dobrym rozwiązaniem jest wtedy wybór łóżka z materacem i pojemnikiem. Łóżka te występują we wszystkich wymiarach: 120 x 200, 140 x 200, 160 x 200, 180 x 200. Wielkość pojemnika odpowiada wielkości materaca, więc dysponujemy dużą powierzchnią, w której możemy przechowywać dodatkowe koce i kołdry, walizki, a latem zimowe kurtki.

Łóżko sypialniane z materacem

Do łóżek z materacami zaliczają się także łóżka kontynentalne, nazywane hotelowymi. Kojarzone są z luksusem ponieważ wyglądają bardzo komfortowo. Zbudowane są z kilku warstw. Bazą takiego łóżka jest tzw. box na ramie drewnianej ze sprężyn bonelowych. Na nim znajduje się materac kieszeniowy, a na nim topper – przekładka (materac nawierzchniowy). Toppery mogą być różnej grubości i z różnym wkładem, np. lateksowym, z pinki wysoko-elastycznej, czy termo-elastycznej. Materac kieszeniowy ma boki obszyte tkaniną obiciową. Wpływa to znacząco na walory wizualne. Dzięki temu łóżka kontynentalne wyglądają bardzo dostojnie i luksusowo, kojarzą się z królewskim łożem. Wpływa na to również wysokość funkcji spania, jest dużo wyższa niż w tradycyjnych łóżkach, od 50 cm do 70 cm. Dużą zaletą łóżek kontynentalnych jest ich szerokość.

Pomimo tego, że wyglądają monumentalnie nie mają boków, a ich szerokość równa się szerokości materaca. Czasami zdarza się, że są szersze w zagłówku, w zależności od wybranego modelu. Wysokość zagłówka tez może być różna. Najczęściej jest dość wysoki, tak aby w całości łóżko prezentowało się proporcjonalnie. Pamiętajmy jednak, że tego typu łóżka nie będą prezentować się najlepiej w małych pomieszczeniach. Jeśli nasza sypialnia jest niewielka, a marzymy o takim łóżku, wybierzmy takie o niższym zagłówku, aby nie przytłoczyło pomieszczenia. Łóżka kontynentalne występują również w wersji z pojemnikiem.

Łóżko kontynentalne z materacem

Decydując się na łóżko kontynentalne, możemy zaaranżować naszą sypialnię w dowolnym stylu. Znajdziemy wersję klasyczną jak i nowoczesną. Jedno jest pewne, żaden inny model nie może równać się komfortem z łóżkami kontynentalnymi.

To od nas zależy jak urządzimy naszą sypialnię. Wybór łóżka z materacem na pewno ułatwi nam zadanie i zaoszczędzi czas.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

X